محصولات

اسمزمعکوس(RO):کاهش املاح محلول درآب (تولید آب شیرین)

اسمز معکوس (آب شيرين کن)

اسمز معکوس يکي از شيوه هاي گسترده جداسازي است . شيرين سازي آب دريا - جدا سازي مواد آلي و سمي از پساب هاي صنعتي دو مورد مهم استفاده از اين تکنولوژي مي باشد. خاصيت اسمزي به عبور يک حلال از بخش محلول رقيق به بخش محلول غليظ ، از درون يک غشاء نيمه تراوا گفته مي شود. از پديده اسمز معکوس براي تصفيه آب و به عبارت کلي تر براي فرايند تغليظ و جداسازي استفاده مي شود.

اجزاء سيستم اسمز معکوس

غشاء جزء اصلي در تصفيه مي باشد ولي در سيستم اسمز معکوس وسايل و تجهيزات زير وجود دارد:

مخازن تهيه محلول و تزريق کننده هاي اسيد و فسفات/ به صافي کارتريج و کربن فعال/ پمپ فشار قوي/ پرشروسل ها و غشاها ) ممبران( غشاهاي اسمزي صنعتي از مواد پليمري ساخته مي شوند و از لحاظ شکل هندسي و مواد به کار رفته متنوع هستند.

مهمترين غشاها عبارتند از :

الف - غشا هاي حلزوني شکل، اين گونه غشاء از ترکيب پلي آميد با صفحات 100 ميکرون ساخته مي شود . دو يا سه لايه از اين غشا ها که در بين آن ها تور پلاستيکي قرار گرفته است را به دور يک لوله پليمري مشبک و يا فولادي مشبک مي پيچند و مجموعه را درون قاب قرار مي دهند .

ب - غشا هاي اليافي ، اين غشا ها به شکل الياف پلاستيکي و از جنس پلي آميد هستند يک دسته از اين الياف مشتمل بر هزاران رشته از آن درون يک قاب قرار مي گيرد . آب تغذيه از روي غشا عبور داده مي شود و آب تصفيه شده به درون حفره طولي الياف تراوش مي کند . مجموعه آب هاي تراوش شده به بيرون از قاب هدايت مي شوند.

 

635676558154642911RO8.jpg

نمایندگی ها
پروژه ها
گواهینامه ها
خدمات

نمایندگی ها

در هر جامعه ای فاضلاب و آلاینده های هوا تولید می شود و فاضلاب تولید شده ضرورتا می بایست دوباره به آن بازگردد.

بیشتر

پروژه ها

صنایع نساجی (ریسندگی ، بافندگی و رنگرزی)،صنایع غذایی، صنایع کاغذ سازی و کارتن سازی، صنایع داورسازی و بیمارستانها، داروسازی داملران، صنایع سرم سازی رازی

بیشتر

گواهینامه ها

شرکت کاریزاب با بیش از 37 سال سابقه، موفق به اخذ گواهینامه ها و تاییدیه های مختلف از مراکز معتبر علمی و پژوهشی داخلی و بین المللی گردیده است

بیشتر

خدمات

خدمات کاریزاب

بیشتر
کاریزاب
All Right reserved - Designed by Afra Graphic