محصولات

مواد بهسازی آب برای دیگهای بخار و آب گرم

پیشگیری از رسوب و خوردگی در دیگهای بخار و آب داغ

ديگهاي بخار و آب داغ ازمهمترين دستگاههاي توليد حرارت انرژي مي باشدكه در صنايع و مراکز توليد انرژي مورد استفاده قرار مي گيرند و مي بايست در برابر عوامل خورنده و رسوب گذار حفاظت گردند و بهره برداري مناسب از آنها از موارد اساسي به حساب مي آيند. زيرا بيشتر مشکلاتي که از نظر خورندگي يا رسوب هاي چسبنده مختلف به دلايل گوناگون در ديگهاي بخار و آب داغ پيش مي آيد به دليل شيوه نامناسب بهره برداري و تامين آب تغذيه مي باشد. لذا براي بهره برداري بهتر و اجتناب از صرف مصرف مخارج اضافي لازم است آماده سازي آب مناسب براي ديگهاي بخار و آب داغ مورد توجه قرار گيرد.بي توجهي به شکل خوردگي و تشکيل رسوب در لوله هاي ديگ بخار و آب داغ علاوه بر کاهش راندمان به دليل توقف ها و تعويض قطعات موجب خسارت مستقيم و غير مستقيم ميگردد. همچنين نا خالص شدن بخار آب در مسير ها و توربين هاي بخار و يا در محل مصرف بخار مشکلات پيچيده ديگري را به وجود مي آورد، با توجه به نکاتي که ذکر گرديد لازم است آب تغذيه ديگ بخار و آب داغ به شيوه اي تهيه گردد و به نحوي کنترل شيميايي انجام پذيرد که تا حد ممکن مشکلات کمتر شود.

شرکت کاريزاب براي کنترل شيميايي سيستمهاي توليد بخار و جلوگيري از خوردگي و تشکيل رسوب، مواد شيميايي متعددي را توليد نموده است که بر حسب شرايط آب و مورد مصرف ديگ بخار، توصيه مي شوند:

سي. اس 150 پيشگيري از رسوب و خوردگي در ديگ هاي بخار

سي.اس 150 محتوي مقادير مناسبي از چندين ماده آلي و معدني مي باشد که بر حسب شرايط آب مصرفي ديگ بخار تهيه مي شود. برخي از ويژگي هاي سي.اس 150 به قرار زير مي باشد:

تنظيم پي.اچ( PH ) آب ديگ/ جلوگيري از رسوب املاح و کلسيم و منيزيم

زدودن تدريجي رسوبهاي قديمي/ کنترل سيليس/ ايجاد لايه مقاوم در برابر خوردگي

بر روي سطوح فلزي در تماس با آب/ حذف چربي وکف/ حذف اکسيژن محلول در آب

کنترل خوردگي در خطوط بخار برگشت

ویژگیها

حالت فيزيکي: مايع قهوه اي رنگ

جرم حجمي: حدود ۱/۱g ۳cm 

قابليت انحلال در آب : نامحدود

نقطه اشتعال خود به خودي : ندارد

مقدار مصرف اوليه

در صورتي که براي اولين بار از سي.اس 150 استفاده مي شود، به ازاي هر متر مكعب گنجايش ديگ بخار فشار پايين حدود 1-1/5 کيلوگرم و براي ديگ بخار فشار متوسط حدود 0/5کيلوگرم از اين ماده به آب ديگ بخار اضافه شود، و به تغذيه يکنواخت آن اقدام گردد.

مصرف پيوسته

مقدار مصرف پيوسته سي.اس150 بستگي به املاح آب مصرفي و شرايط ديگ بخار دارد.براي ديگهاي بخار فشار پايين (کمتر از 20 بار)، حدود 300-200 ميلي گرم و براي ديگ بخار فشار متوسط حدود 80-20 ميلي گرم سي.اس براي هر ليتر آب تغذيه تازه اضافه مي شود

نحوه مصرف

سي.اس150 به صورت محلول رقيق 10-5 % و به کمک پمپ تزريق به آب تغذيه اضافه مي شود. براي اين منظور مي توانيد از سيستم تزريق مواد شيميايي شرکت کاريزاب استفاده نماييد.

براي رقيق کردن سي.اس150 از آب نرم(سختي گرفته شده) استفاده شود.

خدمات فني و آزمايشگاهي

پس از آزمايش نمونه آب مصرفي ديگ بخار، بهترين ترکيب سي.اس150پيشنهاد مي گردد. مصرف کنندگان اين ماده به طور رايگان از خدمات آزمايشگاهي شرکت کاريزاب استفاده خواهند نمود. به منظور کنترل وضعيت سيستم، نمونه آب ديگ و تجهيزات وابسته به طور دوره اي به شرکت ارسال خواهد شد تا پس از آزمايش، نظر متخصصان راجع به آن اعلام گردد.

توصيه هاي ايمني و بهداشتي

ماده سي.اس150 خوراکي نمي باشد. از تماس سي.اس150 با پوست خودداري شود. در صورت تماس با پوست، موضع را با آب و صابون شستشو دهيد. اگر محلول به داخل چشم پاشيد، فوري چشم را به مدت 15 دقيقه با آب فراوان و تميز شستشو دهيد و به پزشک مراجعه نمائيد.

بسته بندي: بشکه پلاستيکي.

ذخيره سازي: بشکه سي.اس150 در دماي بالاتر از 5 درجه سانتيگراد نگهداري شود.

 

 

سي. اس 200 پيشگيري از رسوب و خوردگي در ديگ هاي بخار

سي. اس 200 پيشگيري از رسوب و خوردگي در ديگ هاي بخار

ديگهاي آب داغ يکي از دستگاههاي متداول براي انتقال حرارت در صنايع مي باشند.پس از تصفيه بيروني آب مصرفي لازم است، مواد شيميايي مناسب به ديگ آب داغ اضافه شود، تا از رسوب سختي و خوردگي جلوگيري به عمل آيد.براي اين منظور شرکت کاريزاب ماده سي.اس200 را پيشنهاد مي کند. برخي از ويژگي هاي سي.اس 200 به قرار زير مي باشد:

تنطيم پي.اچ آب ديگ/ جلوگيري از رسوب املاح وکلسيم و منيزيم/ زدودن تدريجي رسوبهاي قديمي/ ايجاد لايه مقاوم در برابر خوردگي/ حذف اکسيژن

ويژگيها

حالت فيزيکي: مايع قهوه اي رنگ

جرم حجمي: حدود ۱/۱g ۳cm 

قابليت انحلال در آب : نامحدود

نقطه اشتعال خود به خودي : ندارد

مقدار مصرف

مقدار مصرف پيوسته ماده سي.اس200 بستگي به املاح آب ورودي و شرايط ديگ بخار دارد. به طور متوسط ۲۰۰-۳۰۰ ميلي گرم به ازاي هر ليتر آب تغذيه تازه اضافه مي شود. در صورتي که براي اولين بار از اين ماده استفاده مي نمائيد، به ازاي هر متر مکعب گنجايش ديگ آب داغ حدود يک کيلوگرم از اين ماده وارد ديگ آب داغ شود.سپس به تغذيه يکنواخت آن اقدام نمائيد.

نحوه مصرف

به صورت محلول رقيق ۵-۱۰ % و به کمک پمپ تزريق وارد ديگ آب داغ مي شود. براي اين منظور مي توانيد از سيستم تزريق مواد شيميايي شرکت کاريزاب استفاده نماييد. براي رقيق کردن سي.اس ۲۰۰از آب نرم(سختي گرفته شده) استفاده شود.

خدمات فني و آزمايشگاهي

پس از آزمايش نمونه آب مصرفي ديگ بخار، بهترين ترکيب سي.اس ۱۵۰پيشنهاد مي گردد. مصرف کنندگان اين ماده به طور رايگان از خدمات آزمايشگاهي شرکت کاريزاب استفاده خواهند نمود. به منظور کنترل وضعيت ديگ آب داغ، نمونه آب ديگ به طور دوره اي براي شرکت ارسال خواهد شد تا پس از آزمايش، نظر متخصصان راجع به آن اعلام گردد.

توصيه هاي ايمني و بهداشتي

ماده سي.اس150 خوراکي نمي باشد / از تماس سي.اس150 با پوست خودداري شود/ در صورت تماس با پوست، موضع را با آب و صابون شستشو دهيد/ اگر محلول سي.اس 200به داخل چشم پاشيد، فوري چشم را به مدت 15 دقيقه با آب فراوان و تميز شستشو دهيد و به پزشک مراجعه نمائيد.

بسته بندي : بشکه هاي پلاستيکي.

ذخيره سازي : در بشکه سي.اس200 محکم بسته بندي و در دماي بالاتر از 5 درجه سانتيگراد نگهداري شود

 

سي. اس 269 ضد کف

ضد کف سي.اس269 يک ضد کف غير سيليکوني است و در فرآيندهاي تهيه خمير کاغذ، ضد کف قوي و مناسب مي باشد. اين ماده در محيط هاي قليايي و اسيدي پايدار است و براي واحدهاي جوهر زدايي، سفيدگري و حذف کف از فاضلاب مورد استفاده قرار مي گيرد.

ويژگيها

شکل ظاهري: مايع شيري رنگ.

پايه شيميايي: مشتقات غير سيليکوني استرهاي چرب.

PH 10 درصد 1 +-7 :

بار يوني: نانيونيک.

حلاليت: قابل حل در آب سرد و داغ.

ملاحظه: ضد کف سي.اس269 را مي توان به راحتي با آب رقيق شده، و امولسيون آن در آب پايدار مي باشد.

نحوه مصرف

ضد کف سي.اس269 را مي توان به طور مستقيم و يا به صورت رقيق شده با آب و قبل از افزودنيهاي ديگر به سيستم کف زا اضافه نمود.

ضد کف سي.اس269 ضد عفوني کننده قوي و موثر مي باشد.

توصيه هاي ايمني و بهداشتي

اين ماده خوراکي نمي باشد/ از تماس سي.اس150 با پوست خودداري شود/ در صورت تماس با پوست، موضع را به مقدار کافي با آب شستشو دهيد/ در صورت پاشيده شدن محلول سي اس269 به دااخل چشم، فوري چشم را به مدت 15 دقيقه با آب فراوان و تميز شستشو دهيد و به پزشک مراجعه نمائيد.

بسته بندي: بشکه هاي پلاستيکي.

ذخيره سازي: در دمايي بين 5-40 درجه سانتيگراد نگهداري شود. اين ماده تا 12 ماه پايدار است

 

سي. اس 270 ضد کف

سي. اس 270 ضد کف

ضد کف سي.اس270 يک امولسيون سيليکوني است که براي کنترل کف در فرايندهاي کف زا مناسب مي باشد.اين ماده در مقابل جوشاندن طولاني مقاوم است. مصرف کننده ضد کف سي.اس270 در ديگ هاي بخار و جلوگيري از ورود املاح و ناخاصيهاي آب به تراپها و لوله هاي انتقال بخار مي شود. همچنين براي مصرف در رنگرزي در فشار اتمسفر و تکميل، از باقي ماندن لکه روي پارچه و تجهيزات جلوگيري مي کند.. براي مصرف بهينه و اقتصادي تر ضد کف سي.اس270 در رنگرزي بايستي قبل از مواد شيميايي ديگر که ممکن است ايجاد کف نمايند، اضافه گردد. اين ماده پايدار است و مصرف آن در حين فرآيند ضروري نمي باشد. ضد کف سي.اس270 به راحتي قابليت پراکنده شدن در آب و فازهاي آبي را داراست.

ويژگيها

شکل ظاهري: مايع شيري رنگ

پايه شيميايي: امولسيوني اصلاح شده از پلي دي متيل سيلوکسان

پي اچ 10 )درصد): خنثي

بار يوني: نانيونيک

حلاليت: قابل حل در آب سرد و داغ

چگالي 0.985:

ضد کف سي.اس 270 ضدعفوني کننده موثر و قوي است / ضد کف سي.اس 270 در محيط هاي اسيدي ، قليايي و خنثي پايدار است/ ضد کف سي.اس 270 يک محصول پايدار بوده و پس از اضافه شدن به سرعت در آب پخش مي شود و کف را کنترل مي کند/ همانند بيشتر ضد کف ها بهترين نتيجه زماني به دست مي آيد که ضد کف سي.اس 270 قبل از بروز کف به سيستم اضافه گردد.

نحوه مصرف

10 تا 20 ميلي گرم در ليتر شروع مناسبي براي اضافه کردن آن به سيستم است، با اضافه وکم کردن غلظت آن مي توان به اقتصادي ترين غلظت دست يافت/ ضد کف سي.اس 270 را مي توان مستقيما و يا به طور رقيق شده با آب و قبل از افزودني هاي ديگر به سيستم کف زا اضافه نمود.

توصيه هاي ايمني و بهداشتي

اين محصول فاقد مواد سمي و غير بهداشتي مي باشد، با اين وجود بهتر است در صورت تماس اين ماده با پوست موضع را به مقدار کافي با آب بشوييد .

در صورت پاشيدن اين ماده به داخل چشم، فوري چشم را با آب فراوان و تميز به مدت 15 دقيقه شستشو دهيد و به پزشک مراجعه نماييد.

بسته بندي : بشکه های پلاستیکی

ذخيره سازي: در دماایی بین ۴۰-۵ درجه سانتیگراد نگهداری و از یخ زدگی آن محافظت شود.

 

سي. اس 272 کاهنده قليائيت

ماده سی.اس272 براي کاهش قليائيت آبها مناسب مي باشد . پس از اضافه کردن اين ماده به آب ، لازم است ، آب از دستگاه گاززدا و يا هوازداي حرارتي عبور کند تا قليائيت آن کاسته شود .

ويژگيها

حالت فيزيکي : مايع

جرم حجمي : حدود g/cm3 بر 1/18-1/17

قابليت انحلال در آب : به هر نسبتي در آب حل مي شود .

پي اچ محلول 1% : حدود 1.4

نقطه اشتعال خود به خودي : ندارد.

مقدار مصرف

مقدار مصرف سي.اس 272 به قليائيت آب خام و کيفيت آب مورد نياز بستگي دارد.

خدمات فني و آزمايشگاهي

مصرف کنندگان اين ماده از خدمات آزمايشگاهي شرکت کاريزاب بهره مند مي شوند .

توصيه هاي ايمني و بهداشتي

سي.اس272 خوراکي نيست/ سي.اس 272 ترکيبي اسيدي است، لذا کار کردن با آن احتياج به دقت و مراقبت کافي دارد. در صورت تماس اين ماده با پوست موضع را به مقدار کافي با آب بشوييد/ در صورت پاشيدن محصول سي.اس 272 به داخل چشم فوري چشم را با آب فراوان و تميز به مدت 15 دقيقه شستشو دهيد و به پزشک مراجعه نماييد.

بسته بندي : بشکه هاي پلاستيکي.

ذخيره سازي : در دمايي بين5 - 40 درجه سانتيگراد نگهداري شود

 

سي. اس 272 کاهنده قليائيت

ماده سی.اس272 براي کاهش قليائيت آبها مناسب مي باشد . پس از اضافه کردن اين ماده به آب ، لازم است ، آب از دستگاه گاززدا و يا هوازداي حرارتي عبور کند تا قليائيت آن کاسته شود .

ويژگيها

حالت فيزيکي : مايع
جرم حجمي : حدود g/cm3 بر 1/18-1/17
قابليت انحلال در آب : به هر نسبتي در آب حل مي شود .
پي اچ محلول 1% : حدود 1.4
نقطه اشتعال خود به خودي : ندارد.

مقدار مصرف
مقدار مصرف سي.اس 272 به قليائيت آب خام و کيفيت آب مورد نياز بستگي دارد.

خدمات فني و آزمايشگاهي
مصرف کنندگان اين ماده از خدمات آزمايشگاهي شرکت کاريزاب بهره مند مي شوند .

توصيه هاي ايمني و بهداشتي
سي.اس272 خوراکي نيست/ سي.اس 272 ترکيبي اسيدي است، لذا کار کردن با آن احتياج به دقت و مراقبت کافي دارد. در صورت تماس اين ماده با پوست موضع را به مقدار کافي با آب بشوييد/ در صورت پاشيدن محصول سي.اس 272 به داخل چشم فوري چشم را با آب فراوان و تميز به مدت 15 دقيقه شستشو دهيد و به پزشک مراجعه نماييد.
بسته بندي : بشکه هاي پلاستيکي.
ذخيره سازي : در دمايي بين5 - 40 درجه سانتيگراد نگهداري شود

 

سي. اس 273 جاذب اکسيژن کاتاليستي

سي.اس273 براي حذف اکسيژن محلول در آب در گردش سيستمهاي خنک کننده و سرد کننده و همچنين آب تغذيه ديگهاي بخار فشار پايين و متوسط (فشار کمتر از 60 بار) استفاده مي شود. کاتاليست همراه سي.اس273 سرعت حذف اکسيژن را افزايش مي دهد.

ويژگيها

حالت فيزيکي : جامد سفيد رنگ کريستالي

قابليت انحلال در آب : حدود 20%

نقطه اشتعال خود به خودي : ندارد

مقدار مصرف

به ازاي هر ميلي گرم اکسيژن محلول در آب 8/5 ميلي گرم سي.اس273 مصرف مي شود.

نحوه مصرف

سي.اس 273 به صورت محلول رقيق 10-5 % مصرف مي شود.

براي حل کردن س.اس273 از آب مقطر و يا اسانس کندانس استفاده مي شود.از تماس محلول سي.اس273 با هوا خودداري شود، زيرا به راحتي با اکسيژن هوا واکنش داده و کيفيت خود را از دست مي دهد.

در صورتي که به طور همزمان از چند ماده شيميايي براي بهسازي آب مصرفي استفاده مي شود، ترتيب زير را رعايت کنيد:

ابتدا سي.اس273 به آب تغذيه ديگ اضافه شود. بقيه مواد بهسازي آب در دورترين نقطه نسبت به محل تزريق سي.اس273 تزريق شوند.

در غير اين صورت سرعت حذف اکسيژن کاهش مي يابد.

خدمات فني و آزمايشگاهي

مصرف کنندگان اين ماده از خدمات آزمايشگاهي شرکت کاريزاب بهره مند خواهند شد .

توصيه هاي ايمني و بهداشتي

سي.اس273 خوراکي نيست/ از تماس سي.اس273 و يا محلول آن با پوست خودداري شود / در صورت پتماس اين ماده با پوست، موضع را با آب و صابون شستشو دهيد/ در صورت پاشيدن محصول سي.اس 273 به داخل چشم ، فوري چشم را با آب فراوان و تميز به مدت 15 دقيقه شستشو دهيد و به پزشک مراجعه نماييد.

بسته بندي: کیسه پلاستیکی.

ذخيره سازي:در جای خشک و خنک نگهداری شود.از تماس سی.اس ۲۷۳ با رطوبت هوای آزاد اجتناب شود.

 

سي. اس 274 جاذب اکسيژن و پراکنده کننده

سي.اس274 به عنوان پراکنده کننده سختي و حذف کننده اکسيژن محلول آب در گردش سيستمهاي خنک کننده و سرد کننده، آب تغذيه ديگهاي بخار فشار پايين و متوسط و همچنين مخازن آبي که اکسيژن محلول در آب مزاحم مي باشد، استفاده مي شود.

افزايش دما سرعت جذب اکسيژن را توسط ماده سي.اس274 زيادتر مي کند.

ويژگيها

حالت فيزيکي : پودر سفيدرنگ

قابليت انحلال در آب :حدود 20%.

پي اچ محلول 1% : حدود 9.5

نقطه اشتعال خود به خودي : ندارد.

مقدار مصرف

به ازاي هر ميلي گرم اکسيژن محلول درآب ، حدود 15 ميلي گرم سي.اس274 مصرف مي شود.براي حذف کامل اکسيژن و يا کنترل سختي آب لازم است باقي مانده سي.اس274 در حد مناسب نگهداري شود.

نحوه مصرف

سي.اس274 به صورت محلول رقيق 10-5% مصرف مي شود.بهتر است اين ماده به صورت پيوسته به سيستم اضافه شود.

از تماس محلول سي.اس274 با هوا خودداري شود، زيرا به مرور با اکسيژن هوا واکنش داده و کيفيت خود را از دست مي دهد.

خدمات فني و آزمايشگاهي

مصرف کنندگان اين ماده از خدمات آزمايشگاهي شرکت کاريزاب بهره مند مي شوند.

توصيه هاي ايمني و بهداشتي

سي.اس274 خوراکي نيست/ از تماس سي.اس274 و يا محلول آن با بدن خودداري شود . در صورت تماس اين ماده با پوست موضع را به مقدار کافي با آب بشوييد/ اگر اين ماده وارد چشم شد ، فوري چشم را با آب فراوان و تميز شستشو دهيد و به پزشک مراجعه نماييد .

بسته بندي: کيسه هاي پلاستيکي.

ذخيره سازي: در جاي خشک وخنک نگهداري شوداز تماس سي.اس274 با رطوبت و هواي آزاد اجتناب شود.

 

نمایندگی ها
پروژه ها
گواهینامه ها
خدمات

نمایندگی ها

در هر جامعه ای فاضلاب و آلاینده های هوا تولید می شود و فاضلاب تولید شده ضرورتا می بایست دوباره به آن بازگردد.

بیشتر

پروژه ها

صنایع نساجی (ریسندگی ، بافندگی و رنگرزی)،صنایع غذایی، صنایع کاغذ سازی و کارتن سازی، صنایع داورسازی و بیمارستانها، داروسازی داملران، صنایع سرم سازی رازی

بیشتر

گواهینامه ها

شرکت کاریزاب با بیش از 37 سال سابقه، موفق به اخذ گواهینامه ها و تاییدیه های مختلف از مراکز معتبر علمی و پژوهشی داخلی و بین المللی گردیده است

بیشتر

خدمات

خدمات کاریزاب

بیشتر
کاریزاب
All Right reserved - Designed by Afra Graphic