خدمات کاریزاب
مشاوره ، طراحی ، ساخت و اجرای سیستم های تصفیه آب .

آب مایه حیات است، این حقیقت را باید درک نمود. در واحدهای کوچک و بزرگ صنعتی استفاده از آب به عناوین مختلف از قبیل ماده اولیه، حلال، عامل تبادل حرارتی ویا به عنوان نوعی انرژی مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به خصوصیات متغیراین ماده، در محدوده های زمانی و مکانی مختلف مشکلات فراوانی برای صنایع به وجود می آورد. در پاره ای از مواقع این خسارت به حدی است که جبران آن برای صاحبان صنایع غیر ممکن می باشد. لذا بهینه سازی آب مصرفی در خطوط صنعتی امری اجتناب ناپذیر است. 

635677137692643018pic4.png

واحدهای طراحی وساخت تجهیزات تصفیه آب در شرکت کاریزاب آماده مشاوره و راهنمایی صاحبان صنایع در امر طراحی و اجرای سیستم های تصفیه آب می باشد.

مشاوره ، طراحی ،ساخت و اجرای سیستم های تصفیه فاضلاب

امروزه با افزایش روزافزون واحدهای صنعتی وهمچنین افزایش جمعیت، حفاظت از محیط زیست جزء لا ینفک زندگی هر فرد می باشد. کارخانه ها و واحد های صنعتی با توجه به نوع فعالیت خود روزانه حجم وسیعی از فاضلاب های بهداشتی و صنعتی را به محیط زیست تحمیل می نماید.

تصفیه فاضلاب ناشی از فرآیندهای صنعتی یکی از ملزومات راه اندازی کارخانجات مختلف می باشد. در این راستا واحد طراحی و ساخت تجهیزات تصفیه فاضلاب شرکت کاریزاب آماده مشاوره و راهنمایی صاحبان صنایع می باشد.

 

مشاوره، تامین و تولید مواد شیمیایی بهسازی آب دیگ های بخار و آب گرم و سیستم های خنک کننده

دیگهاي بخار و آب داغ يكي از مهمترين دستگاههاي تأمين انرژي براي خط توليد واحدهاي صنعتي و سيستمهاي گرمايشي مي‌باشند. عدم توجه به وضعيت آب مصرفي آنها، مشكلات زيادي را به دنبال خواهد آورد. ديگهاي آب داغ يكي از دستگاههاي متداول براي انتقال حرارت در صنايع مي‏باشند. پس از تصفيه بيروني آب مصرفي، لازم است، مواد شيميايي مناسب به ديگ آب داغ اضافه شود، تا از رسوب سختي و خوردگي جلوگيري به عمل آيد.تشكيل رسوب و بروز خوردگي، دو مشكل مهم در ديگهاي بخار و آب داغ مي‌باشند.

635677140072269124pic1.png

رسوب تركيبات كلسيم و منيزيم به صورت سولفاتي، كربناتي و سيليسي بر روي سطوح مبادله كننده حرارت، باعث كاهش گنجايش ديگ، افت راندمان حرارتي، مصرف بيشتر سوخت و بيش از حد گرم شدن لوله ‏ها مي‏شود.

حضور اكسيژن و دي اكسيد كربن در آب تغذيه باعث تشـديد خوردگي و سوراخ شدن لوله ‏هاي ديگ بخار و سيستم انتقال بخار مي‏شود. به طور معمول خوردگي ناشي از اكسيژن سوزني شكل است و به سرعت، در عمق فلز پيشروي مي‌كند.

املاح محلول در آب مانند نمكهاي كلريد و سولفات محرك و تشديد كننده خوردگي در ديگها مي‌باشند.

قليائيت بيش از حد باعث كف كردن ديگ و در بعضي موارد شكنندگي لوله‌هاي ديگ مي‌شود.

کارشناسان شرکت کاریزاب با تجربه چندین ساله خود و بهره گیری از جدیدترین علوم و فناوری در صنعت آب وفاضلاب موفق به تهیه و تولید موادی شده اند که ضمن تنظیم PH آب دیگ های بخار، از بروز خوردگی و ایجاد رسوب در سیستم های حرارتی جلوگیری می کند.

متخصصان شرکت کاریزاب آماده مشاوره و راهنمایی در زمینه بهسازی سیستم های حرارتی می باشند.

خوردگی، رسوبگذاری و فعالیت میکروارگانیسم ها راندمان انتقال حرارت را در سیستم های خنک کننده کاهش می دهند و باعث صدمه دیدن تجهیزات و افزایش هزینه نگهداری و تعمیرات کارخانه می شوند.

عمل رسوب‌گذاري با تشكيل پوسته‌اي از مواد كم محلول بر روي سطوح در تماس با آب آغاز مي‌شود. اين پديده باعث كاهش راندمان انتقال حرارت در سيستم، افت دبي و وقوع خوردگي مي‌شود. متداولترين رسوباتي كه در سيستمهاي خنك‌كننده تشكيل مي‌شوند، كربنات كلسيم، سولفات كلسيم، سيليكات كلسيم و سيليكات منيزيم مي‌باشد.

تشكيل رسوب با تزريق مواد پراكنده‌كننده و تنظيم پي.اچ كنترل مي‌شود.

شرکت کاریزاب مفتخر است با ارائه مواد ضد رسوب و ضد خوردگی در خدمت شما باشد و مشاوران شرکت کاریزاب آماده هرگونه مشاوره در زمینه مواد بهسازی سیستم های برودتی می باشند.

 

تولید کیت های سنجش شیمیایی آب

به منظور حفظ سلامت و پیشگیری از تخریب دستگاهها و همچنین كنترل فرایندهای تولید، به روشهای مطمئنی برای شناسایی و اندازه ‏گیری مواد شیمیایی موجود در آب نیاز است. كیتهای شركت كاریزاب، ابزاری مناسب برای تشخیص و سنجش كمیتهای مورد نظر از قبیل قلیائیت، اسیدیته، كلرید، سختی كل، اكسیژن، كلر، آمونیاك، فسفات، هیدرازین، آلومینیوم، قلع و غیره می‏باشند.

كیتهای سنجش شركت كاریزاب روشی مناسب برای تجزیه شیمیایی در آزمایشگاههای تحقیقاتی می‏باشند. به كمك آنها، مقدار كمیت مورد نظر تخمین زده می‏شود و از تكرار آزمایشهای وقتگیر و پرهزینه جلوگیری می‏شود.

كیتهای شركت كاریزاب از نظر روش سنجش به دو گروه تقسیم بندی می‏شوند :

کیت های حجم سنجی :

رایجترین و دقیقترین روش سنجش برای اندازه‏ گیری غلظت یونها در آب، كیتهای حجم سنجی می‏باشند. در این روش از یك استوانه كوچك و ظرفهای مجهز به قطره چكان استفاده می‏شود. استوانه تا خط نشانه از نمونه، پر و معرفهای لازم به آن اضافه می‏گردد. قطره قطره از محلول استاندارد به نمونه اضافه می‏شود. زمانی كه تمام یونهای مورد نظر با محلول استاندارد واكنش دهد، نمونه تغییر رنگ خواهد داد. این نقطه به عنوان نقطه پایانی شناخته می‏شود. تعداد قطرات مصرفی از محلول استاندارد ضربدر ضریب مشخص، غلظت یون مورد نظر را تعیین خواهد كرد .

کیت های رنگ سنجی :

توسط این نوع كیت، غلظت یون مورد نظر از طریق رنگ سنجی اندازه‏ گیری می‏شود. مقدار معینی از معرفهای شیمیایی به نمونه اضافه می‌شوند، این معرفها با یون مورد نظر واكنش می‏دهد و رنگ خاصی ایجاد می‏كند. غلظت یون توسط مقایسه شدت رنگ ایجاد شده با نمونه رنگهای ظرف آزمایش تعیین می‏شود .

ارائه خدمات آزمایشگاهی آب و فاضلاب

شرکت کاریزاب با بهره گیری ازکادرمتخصص واستفاده ازابزاردقیق آزمایشگاهی توانسته است فاز اول آزمایشگاه شیمیایی آب کاریزاب را به طور کامل راه اندازی کند. در این مجموعه با آزمایش دوره ای آبهای مورد مصرف درصنایع، گزارشهای فنی نسبت به شرایط آب مصرفی به صاحبان صنایع تقدیم می گردد.

 

در کنار آنالیز دوره ای آبهای مصرفی مشتریان بسته به شرایط آنالیزراندمان عملکرد رزینهای تبادل یون نیز انجام می گردد. در پاره ای موارد آنالیز رسوبات تشکیل شده در تجهیزات قبل از زدایش، کمکهای مفیدی به کارشناسان آزمایشگاه کاریزاب نموده تا در این زمینه اقدامات لازم را پیش بینی کنند.

 

635677169131300226Azmayeshgah.jpg

صادرات و واردات تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب

شرکت کاریزاب با توجه به نیاز صنایع مختلف به مواد شیمیایی خاص در زمینه تصفیه آب و فاضلاب اقدام به تأمین و واردات بخشی از مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع نموده است که از جمله این مواد می توان به مواد زیر اشاره نمود :

 دستگاهای تصفيه آب خانگی و صنعتی

رزین های تبادل یون جهت سیستم های تصفیه آب و صنایع قندوشکر

کربن های فعال مواد حذف کننده بو و طعم در گریدهای مختلف

منعقد کننده ها پلی آلومینیوم کلراید 30% ، سولفات آلومینیوم 17% ، کلرور فریک ، سولفات آهن

فلوکولانتها پلی الکترولیت های کاتیونی ، پلی الکترولیت های آنیونی 

آنتی اسکالانت برای سیستم های RO

 

نمایندگی ها
پروژه ها
گواهینامه ها
خدمات

نمایندگی ها

در هر جامعه ای فاضلاب و آلاینده های هوا تولید می شود و فاضلاب تولید شده ضرورتا می بایست دوباره به آن بازگردد.

بیشتر

پروژه ها

صنایع نساجی (ریسندگی ، بافندگی و رنگرزی)،صنایع غذایی، صنایع کاغذ سازی و کارتن سازی، صنایع داورسازی و بیمارستانها، داروسازی داملران، صنایع سرم سازی رازی

بیشتر

گواهینامه ها

شرکت کاریزاب با بیش از 37 سال سابقه، موفق به اخذ گواهینامه ها و تاییدیه های مختلف از مراکز معتبر علمی و پژوهشی داخلی و بین المللی گردیده است

بیشتر

خدمات

خدمات کاریزاب

بیشتر
کاریزاب
All Right reserved - Designed by Afra Graphic