اسمز معکوس

Products

محصولات

اسمز معکوس

(RO) کاهش املاح محلول درآب (تولید آب شیرین)

اسمز معکوس یکی از شیوه های گسترده جداسازی است . شیرین سازی آب دریا - جدا سازی مواد آلی و سمی از پساب های صنعتی دو مورد مهم استفاده از این تکنولوژی می باشد. خاصیت اسمزی به عبور یک حلال از بخش محلول رقیق به بخش محلول غلیظ ، از درون یک غشاء نیمه تراوا گفته می شود. از پدیده اسمز معکوس برای تصفیه آب و به عبارت کلی تر برای فرایند تغلیظ و جداسازی استفاده می شود.

غشاء جزء اصلی در تصفیه می باشد ولی در سیستم اسمز معکوس وسایل و تجهیزات زیر وجود دارد:

مخازن تهیه محلول و تزریق کننده های اسید و فسفات/ به صافی کارتریج و کربن فعال/ پمپ فشار قوی/ پرشروسل ها و غشاها ) ممبران( غشاهای اسمزی صنعتی از مواد پلیمری ساخته می شوند و از لحاظ شکل هندسی و مواد به کار رفته متنوع هستند.

مهمترین غشاها عبارتند از :
الف - غشا های حلزونی شکل، این گونه غشاء از ترکیب پلی آمید با صفحات 100 میکرون ساخته می شود . دو یا سه لایه از این غشا ها که در بین آن ها تور پلاستیکی قرار گرفته است را به دور یک لوله پلیمری مشبک و یا فولادی مشبک می پیچند و مجموعه را درون قاب قرار می دهند .
ب - غشا های الیافی ، این غشا ها به شکل الیاف پلاستیکی و از جنس پلی آمید هستند یک دسته از این الیاف مشتمل بر هزاران رشته از آن درون یک قاب قرار می گیرد . آب تغذیه از روی غشا عبور داده می شود و آب تصفیه شده به درون حفره طولی الیاف تراوش می کند . مجموعه آب های تراوش شده به بیرون از قاب هدایت می شوند.
 

contact us

دفترمرکزی: تهران، خیابان شریعتی، خیابان معلم، شماره 57

021 88413214

021 88401738

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.